Ďalší rozvoj BIATEC LASER TECHNOLOGY pod vedením Antona Juru

Obrázok ku správe: Ďalší rozvoj BIATEC LASER TECHNOLOGY pod vedením Antona Juru
01.08.2016
Manažér, ktorý pôsobil vo vrcholových pozíciach amerického U. S. Steel prináša skúsenosti s riadiením korporácií na globálnych trhoch
 
Manažérske kormidlo spoločnosti BIATEC LASER TECHNOLOGY s.r.o., člena skupiny BIATEC GROUP a.s. prevzal pán Anton Jura – manažér, ktorý okrem iného riadil stratégiu rozvoja amerického giganta U. S. Steel na európskych trhoch a pôsobil na vrcholových postoch tejto korporácie v USA a Kanade.
BIATEC LASER TECHNOLOGY je rýchlo sa rozvíjajúcou firmou prinášajúcou nové možnosti využitia lasera v priemysle. Anton Jura, ako nový konateľ si dáva za cieľ širšie etablovať spoločnosť a jej riešenia na medzinárodnej úrovni. „Možnosť byť pri tomto projekte a posúvať ho ďalej, tak povediac do ďalšieho levelu je veľkou výzvou. Vzhľadom na moje doterajšie skúsenosti s uplatňovaním strategických plánov a na výskumno-vývojový potenciál firmy, ktorý vzbudzuje ohlasy doma i vo svete som túto výzvu rád prijal,“ uviedol A. Jura.
Spoločnosť doteraz riadil priamo generálny riaditeľ BIATEC GROUP, pán Bohumil Neštrák. Rozvojové projekty v rámci ďalších pilierov skupiny si však vyžiadali nové usporiadanie a zverenie funkcie konateľa BIATEC LASER TECHNOLOGY autonómnemu manažérovi. „S pánom Jurom sme dlhší čas viedli diskusie o tomto projekte a prakticky od začiatku sme boli presvedčení, že prinesie stratégiu, s ktorou dokážeme naplniť naše vízie. Verím, že s jeho prispením môžeme vybudovať spoločnosť ktorá nás bude tešiť," dodal predseda predstavenstva BIATEC GROUP, Slavomír Hatina.
Doterajšia kariéra Antona Juru je spojená predovšetkým s rozvojom najväčšej firmy v Slovenskej republike - oceliarní VSŽ Košice, ktoré sú dnes súčasťou amerického gigantu U. S. Steel.
Začínal v závode VSŽ Keramika, kde postupne zastával viaceré vedúce pozície. V roku 1996 ho zvolili za člena Predstavenstva VSŽ a súčasne bol vymenovaný za viceprezidenta pre stratégiu. V roku 1998 sa stal generálnym riaditeľom spoločného podniku VSŽ U. S. Steel Košice. Po vstupe spoločnosti U. S. Steel do VSŽ, v novembri 2000, bol menovaný za konateľa spoločnosti a viceprezidenta U. S. Steel Košice pre ľudské zdroje. Od roku 2003 do roku 2006 bol výkonným viceprezidentom pre strategické implementácie.
Ďalšie tri roky bol generálnym manažérom pre spracované produkty v centrále U. S. Steel v Pittsburghu. Od roku 2009 pôsobil ako generálny manažér kanadských prevádzok U. S. Steel a o dva roky ho zvolili za prezidenta U. S. Steel Canada. Po siedmich rokoch pôsobenia v zámorí sa vrátil na Slovensko a naposledy zastával  post generálneho manažéra pre rozvoj stratégie a podnikania – Európa v U. S. Steel Košice.
Počas svojho pôsobenia v Kanade zastupoval záujmy kanadských výrobcov ocele pri rokovaniach s provinčnou a federálnou vládou ako viceprezident CSPA (Canadian Steel Producers Association). Anton Jura bol tiež prezidentom ZHŤPG SR (Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR) a prezidentom RÚZ (Republikovej únie zamestnávateľov).